Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Touma: Gazze’de Yerinden Edilme ve İnsani Durum Üzerine Açıklamalar

  Touma, Gazze’de yerinden edilme ve insani durum konusunda detaylı açıklamalar sunuyor. Filistin’deki zorlu yaşam koşulları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

  Touma, Gazze'de yerinden edilme

  Touma, New York’ta düzenlenen günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 6 Mayıs’tan bu yana Gazze’nin güneyindeki Refah’tan 1 milyondan fazla kişinin yerinden edildiğini belirten Touma, bu sürecin hala devam ettiğini vurguladı. Yerinden edilen kişilerin bölgede yoğun bombardıman nedeniyle birkaç kez zorla göç ettirildiğini ifade etti.

  Touma, son 3 haftada sadece 200 yardım TIR’ının bölgeye ulaşabildiğine dikkat çekerek, “İnsanların ihtiyaçları artarken, yardımların yetersiz kaldığı bir gerçek.” değerlendirmesinde bulundu. Gazze’deki insani durumun giderek kötüleştiğine dikkat çeken Touma, uluslararası toplumun daha fazla destek sağlaması gerektiğini belirtti.

  İsrail’in Refah kentinde zorla yerinden edilen Filistinlilerin bulunduğu kampa düzenlediği saldırılara ilişkin bilgiler paylaşan Touma, 26 Mayıs’taki saldırıların büyük bir can kaybına yol açtığını aktardı. Touma, saldırılarda en az 200 kişinin, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 200 kişinin hayatını kaybettiğini öne sürdü.

  Touma, “Gazze’de her gün acı ve ölümle karşı karşıyayız. Uluslararası toplumun bu trajediye daha fazla duyarlılık göstermesi ve yardım elini uzatması gerekiyor.” şeklinde konuştu.