Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tiryaki Agro ve Tüpraş Arasında Anlaşma

  Tiryaki Agro ve Tüpraş arasında gerçekleşen anlaşma ile ilgili detaylar ve iş birliği hakkında bilgiler. Tarım ve enerji sektörlerini bir araya getiren önemli bir adım.

  Tiryaki Agro ve Tüpraş

  Tiryaki Agro ile Tüpraş, SAF üretimine yönelik atık ve kalıntı yağlar kaynaklı hammaddelerin uzun süreli tedariki için anlaşma imzaladı. Tiryaki Agro, söz konusu proje için tedarik zinciri yönetimindeki global gücünü kullanarak, temizleme ve ön işleme tesisleri kurmak üzere 100 milyon dolara yakın yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor.

  Anlaşma Detayları

  Anlaşma çerçevesinde, Tüpraş ve Tiryaki Agro arasında 2025’ten itibaren SAF hammaddelerinin ticaretine başlanması ve Tüpraş’ın planladığı SAF üretimine ilişkin tesisin tamamlanmasının ardından, 10 yıl süreyle Tüpraş’a hammadde tedarik edilmesi hedefleniyor.

  Vizyon ve Hedefler

  Tiryaki Agro Üst Yöneticisi (CEO) Süleyman Tiryakioğlu, Tüpraş’ın Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı SAF üretim tesisi için uzun vadeli hammadde tedariki anlaşması imzalamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Tiryakioğlu, “Yenilenebilir yakıtlar alanındaki katma değerli çalışmalarımızı, Türkiye’nin lider ve bölgenin önde gelen SAF üreticilerinden biri olmaya aday Tüpraş’ın kullanımına sunarak, Türkiye’nin bu alanda öncü ülkelerden biri olmasına hizmet etmeyi hedefliyoruz.”

  ‘Yıllık 450 Bin Tonluk İhtiyaç’

  Tüpraş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, anlaşma kapsamında yıllık 450 bin ton bitkisel ve hayvansal atık hammadde ihtiyacının asgari 300 bin tonluk kısmının 10 yıl boyunca Tiryaki Agro’dan tedarik edileceğini belirtti. Sözleşme uyarınca, hammadde fiyatı ilgili tarihteki Kuzey Avrupa hammadde fiyat endeksleri ve Kuzey Avrupa SAF fiyat endekslerine bağlı olarak belirlenecektir.