Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TİKA’dan Destek: Venezuela Arama Kurtarma Ekibine Ekipman ve Araç Desteği

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Venezuela’daki arama kurtarma ekibine ekipman ve araç desteği sağlıyor. Türk yardımı ile Venezuela’nın acil durum ekipleri güçleniyor.

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 6 Şubat depremleri sırasında Venezuela’dan Türkiye’ye giden arama kurtarma ekibine destek sağladı. UNACID (Köpek Eğitimi ve Felaketlerle Müdahale Birimi) ekibine destek kapsamında araç ve ekipman desteği sağlandı.

  UNACID ekibine verilen destek kapsamında iki arazi aracı ve arama kurtarma ekipmanları temin edildi. Bu destek, afet ve acil müdahale gerektiren durumlarda hızlı ve tam teçhizatlı şekilde bölgeye intikal edebilmelerini sağlayacak nitelikteydi.

  Teslim törenine Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu, TİKA Doğu ve Güney Asya, Pasifik ve Latin Amerika Daire Başkanı Dursun Ali Yaşacan ve UNACID ekibi katıldı. Büyükelçi Karamanoğlu, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinde Venezuela’dan gelen ekibin gösterdiği özveriden memnuniyet duyduklarını belirtti.

  UNACID Genel Koordinatörü Marcos Sequera ise Türkiye’yi kardeş ülke olarak gördüklerini ve verilen desteğin iki ülkeyi daha da yakınlaştırdığını ifade etti. UNACID, El Tucuyo kentinde bulunan 20 personel ve 7 köpekten oluşan sivil ve gönüllü bir ekiptir.

  UNACID Hakkında

  UNACID, Venezuela içinde her eyalette hizmet vermenin yanı sıra uluslararası yardım çağrılarına da kayıtsız kalmamasıyla bilinmektedir. Ekip, Venezuela genelinde gerçekleştirdiği eğitimlerle yeni arama kurtarma ekiplerinin yetişmesi için tecrübelerini paylaşmaktadır.