Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Toplantısı ve Sosyal Medya Tartışmaları

  TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Toplantısı’nda yapılan sosyal medya tartışmaları incelendi. Türkiye’nin dijital platformlardaki etkileşimi ve regülasyon konuları ele alındı.

  TBMM Dijital Mecralar Komisyonu

  TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Toplantısı

  TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplandı. Komisyon, Dijital Gündemdeki son gelişmeleri ele almak üzere bir araya geldi.

  Sosyal Medyadaki Trolleşme Tehlikesi

  Komisyon Başkanı Yayman, toplantıda sosyal medyadaki trolleşmenin tehlikelerine dikkat çekti. Trolleşmenin sadece gazetecilik alanında değil, siyasette ve hayatın her alanında karşı karşıya kalınan bir sorun olduğunu vurguladı. Yayman, bu durumun yönetilemez, sürdürülemez ve kabul edilemez olduğunu belirtti.

  “Türkiye’de Tiktok Süreci Yasaklamaya Kadar Gidebilir”

  Yayman, Tiktok ile ilgili son gelişmeleri de değerlendirdi. Tiktok’un içerik paylaşımı konusundaki eleştirilere dikkat çeken Yayman, platformun Türkiye’de de yasaklanabileceğini ifade etti. Yayman, sansür ve yasaklara karşı olduklarını ancak kamu düzeninin sağlanması gerektiğini belirtti.

  “X’İ Türkiye’de Temsilcilik Açmaya Davet Ediyoruz”

  Yayman, X platformunu Türkiye’de temsilcilik açmaya davet etti. TBMM çatısı altında tüm dijital ağlara seslenen Yayman, hiç kimsenin yasama, yargı ve yürütme organları üzerinde olmadığını ve ülkenin kanunlarına uymak zorunda olduğunu vurguladı. X platformuna Türkiye’ye gelme veya sonuçlarına katlanma çağrısında bulundu.