Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TAB Gıda ve Markaları: Finansal Performans ve Büyüme Hedefleri

  TAB Gıda ve Markaları’nın finansal performansı ve büyüme hedefleri hakkında detaylı bilgiler. Şirketin geleceğe yönelik stratejileri ve başarı hikayesi burada!

  TAB Gıda ve Markaları'nın

  TAB Gıda ve Markaları

  TAB Gıda, sektörde önemli bir konuma sahip olup Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro, Subway gibi global markaları ve Usta Dönerci ile Usta Pideci gibi milli markaları bünyesinde bulundurmaktadır.

  Finansal ve Operasyonel Performans

  TAB Gıda, istikrarlı büyümesini ve güçlü performansını operasyonel ve finansal sonuçlarına yansıtmaktadır. Co-CEO Özgür Çetinkaya’ya göre, 2024 yılına hızlı bir başlangıç yaparak önemli bir büyüme sağlanmıştır. Toplam satışlar %81 artarak 7,7 milyar TL’ye ulaşmıştır. Gelirlerde enflasyona göre düzeltilmemiş bazda %79 artış görülmüştür. Enflasyona göre düzeltilmiş gelirler ise %7,5 reel büyüme ile 5,7 milyar TL’ye yükselmiştir. Brüt kar %24 artış gösterirken, FAVÖK %15 artarak 938 milyon TL’ye ulaşmıştır.

  Büyüme ve Hedefler

  2024’ün ilk çeyreğinde 39 yeni restoran açılarak toplam restoran sayısı 1.654’e çıkarılmıştır. Franchise oranı %43’e yükseltilmiştir. Özgür Çetinkaya, franchise girişimcilerinin ve dijitalleşmenin büyümedeki önemine vurgu yaparak, müşteri deneyimini artırmak amacıyla self-servis sipariş ekranları kurulumuna devam ettiklerini belirtmiştir. Şirket, hedefler doğrultusunda 2024 yılında 200’den fazla yeni restoran açmayı planlamaktadır.