Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Suudi Arabistan, Saudi Aramco’nun İkincil Halka Arzına Hazırlanıyor

  Suudi Arabistan, dünyanın en büyük petrol üreticisi olan Saudi Aramco’nun ikincil halka arzına hazırlanıyor. Ülke ekonomisi ve küresel enerji piyasaları için önemli bir adım.

  Suudi Arabistan, dünyanın en

  Suudi Arabistan, dünyanın en büyük petrol şirketi olan Saudi Aramco’nun ikincil halka arzına en erken pazar günü başlamayı planlıyor. Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre, Aramco ikincil halka arzında 10 milyar doların üzerinde gelir elde edebilir. Aramco’nun en büyük hissedarı olan Suudi Arabistan devleti, gelecek hafta perşembe gününe kadar sürecek talep toplama sürecini başlatmak istiyor.

  Ortadoğu ve Avrupa’dan Yüksek Talep Bekleniyor

  Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre, Ortadoğu ve Avrupa’dan yatırımcılar, Saudi Aramco’nun ikincil halka arzına şimdiden 10 milyar doların üzerinde resmi olmayan talep gösterdi. Aramco, beş yıl önce yaklaşık 30 milyar dolarlık halka arzla dönemin en büyük halka arzını gerçekleştirmişti. Halka arzdan elde edilecek gelirin, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Salman’ın Suudi ekonomisini çeşitlendirme projelerini finanse etmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.