Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Stormy Daniels Davası: Trump’ın ‘Sus Payı’ Suçlaması

  Stormy Daniels Davası, ABD eski Başkanı Trump’ın ‘Sus Payı’ suçlamalarıyla gündemde. Detaylar ve gelişmeler için bizi takip edin.

  Stormy Daniels Davası, ABD

  Stormy Daniels Davası: Trump’ın “Sus Payı” Suçlaması

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2016 başkanlık seçimleri sırasında ilişki yaşadığı yetişkin film oyuncusu Stormy Daniels’a “sus payı” ödeme suçlamasıyla yargılanıyor. Davanın New York’taki Manhattan Ceza Mahkemesi’nde devam ettiği duruşmada, Daniels’in çapraz sorgusu yapıldı.

  Daniels’ın Çapraz Sorgusu

  Trump’ın avukatı Susan Necheles, Daniels’ın “sus payı” ödemesini kabul etmedeki motivasyonunu sorgulayarak, neden hikayesini 2016 seçim kampanyasının son günlerinde açıklamak yerine para almaya çalıştığını sordu. Daniels, gerçeğin ortaya çıkmasını istediğini belirterek, iddialarını savundu.

  Yeni Tanıklar ve İfadeler

  Duruşmada Trump’ın özel asistanı Madeleine Westerhout ve Trump Organization şirketinin muhasebecisi Rebecca Manochio da tanık olarak dinlendi. Tanıklar, Trump’ın kişisel harcamalarına ilişkin çeklerin nasıl işlendiğine dair detaylar paylaştı.

  Mahkeme Kararları ve Eleştiriler

  Trump’ın savunma ekibi, Daniels’ın ifadelerinin tutarsız olduğunu belirterek davanın görevsizlik kararı almasını talep etti. Yargıç Juan Merchan, talebi reddederek davanın devamına karar verdi. Mahkeme ayrıca Trump’ın kamuoyuna yanıt verebilmesi için basına konuşma yasağının kapsamının değiştirilmemesine hükmetti.

  Trump, mahkemenin taraflı olduğunu öne sürerek New York eyaleti ve ülke için utanç kaynağı olduğunu belirtti. Davada, Trump’ın 4 yıla kadar hapis cezası alabileceği ifade ediliyor.