Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Spot Bitcoin ETF’lerinde Negatif Giriş

  Spot Bitcoin ETF’lerinde negatif girişler nelerdir? Bu içerikte, Bitcoin ETF’lerinin olumsuz yanlarını ve yatırımcılar üzerindeki etkilerini inceleyeceğiz. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!

  Spot Bitcoin ETF'lerinde negatif

  ABD piyasasında spot Bitcoin ETF’ler, 19 günlük pozitif giriş serisini dün net çıkışla sonlandırdı. 10 Mayıs’tan bu yana pozitif giriş kaydeden ETF’ler, TÜFE ve FOMC toplantısı öncesi yatırımcıların riskten kaçınma politikası izlemesiyle olumsuz etkilendi. Bu durum, Bitcoin piyasasına yansıdı.

  Spot ETF Çıkışları ve Bitcoin Fiyatı

  ABD’de işlem gören 11 spot Bitcoin ETF’i dün 65 milyon dolara yakın net çıkış kaydetti. Bitcoin ise günün ilk saatlerinde başlayan düşüşle 67.500 dolara kadar geriledi. En yüksek çıkış GBTC’de görülürken, BTCO ve FBTC’de de fon çıkışı yaşandı. Bitwise ve BlackRock’ın ETF’leri ise kısmi girişler kaydetti.

  Kripto Piyasalarında Olumsuz Görünüm

  ABD enflasyonu ve Fed’in faiz politikasına yönelik beklentiler öncesi, yatırımcılar riskli varlıklarını azaltma eğiliminde. Son istihdam raporu da risk iştahını olumsuz etkiledi. ABD ekonomisine dair belirsizlik devam ederken, kripto piyasasında talep azalıyor. Yatırımcı algısındaki olumsuz eğilim kripto para piyasasına da yansıyor.

  Ethereum ve Diğer Kripto Paralar

  Son 24 saatte %3,5 değer kaybeden Ethereum, 3.550 dolara kadar geriledi. İlk 20 kripto para arasında %2 ila %3 arasında düşüş yaşanırken, BNB %6’ya yakın değer kaybı yaşayarak en çok düşen kripto para oldu. Toplam kripto para piyasa değeri %3 gerileyerek 2,46 trilyon dolara indi. Kripto para korku ve risk iştahı endeksi de 60 seviyesinde ve risk iştahı bölgesinin alt sınırında.

  Yatırım Fırsatları ve Destek

  Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. %20’ye varan indirimden yararlanmak için KAZAN kodunu kullanabilirsiniz. Kodu nasıl kullanacağınızı öğrenmek için videoya göz atabilir veya destek birimine başvurabilirsiniz.