Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  SPK Kamu Spotu: Finansal Bilgi Edinimi ve Bilinçlendirme

  SPK Kamu Spotu, finansal bilgi edinimi ve bilinçlendirme konularında halkı aydınlatmayı amaçlayan bir içerik serisidir. Yatırımcıların bilinçlenmesine katkı sağlar ve finansal okuryazarlık düzeyini arttırmayı hedefler.

  SPK Kamu Spotu, finansal

  SPK Kamu Spotu Hakkında Açıklama

  2008 yılındaki küresel finansal krizden bu yana finansal bilgi ediniminin doğru kanallar aracılığıyla sağlanmasının ne kadar kritik olduğunu vurgulayan SPK, yeni hazırladığı kamu spotuyla dikkat çekici bir mesaj ile toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

  Finansal teknolojideki hızlı değişim ve dönüşüm ile birlikte finansal enstrümanlardaki çeşitlilik, finansal bilgi sahibi olmanın ve doğru tedbirleri almanın önemini artırmaktadır.

  Ülkemizin çok sayıda finansal aracın bulunduğu bir konumda olması, ponzi sistemleri gibi risklerin varlığını da göz önünde bulundurarak finansal okuryazarlık bilincinin artırılması önem arz etmektedir.

  “Tüyo, duyum ve söylentiye dayalı yatırımların riskli olduğu ve bilgiye, araştırmaya dayalı bilinçli yatırımların ise tasarruf sahiplerine kazandıracağı” mesajı kamu spotunda vurgulanmaktadır.