Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Slovakya Başbakanı Fico’nun Sağlık Durumu ve Suikast Girişimi

  Slovakya Başbakanı Fico’nun sağlık durumu ve suikast girişimi konulu içerik detaylı bir şekilde inceleniyor. Fico’nun geçirdiği sağlık sorunları ve suikast tehditleri hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

  Slovakya Başbakanı Fico'nun sağlık

  Slovakya Başbakanı Fico’nun Sağlık Durumu

  Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Robert Kalinak, Slovakya Başbakanı Robert Fico’nun tedavi gördüğü Banska Bystrica’daki Roosevelt Hastanesinde açıklamalarda bulundu.

  Fico’nun sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Kalinak, “Sabah yapılan doktor kontrolü doğrultusunda hastanın hayati tehlikesinin şu anda ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Ancak durumu halen çok ciddi ve iyileşmesi için uzun bir süreye ve dinlenmeye ihtiyacı var. Her şeyin yolunda gideceğine inancımız tam.” şeklinde konuştu.

  Kalinak, Fico’nun yakın bir tarihte başka bir hastaneye naklinin planlanmadığını, halihazırda bunun mümkün olmadığını belirterek, sağlık durumuna ilişkin hastanenin ilerleyen günlerde düzenli bir şekilde bilgi paylaşacağını söyledi.

  Fico’ya Suikast Girişimi

  Fico, başkent Bratislava’ya yaklaşık 200 kilometre uzaklıktaki Handlova kasabasında düzenlenen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında kendisini binanın önünde bekleyenleri selamladığı sırada silahlı saldırıya uğramıştı.

  Ülke basınında, saldırıyı 71 yaşındaki sol görüşlü Slovak vatandaşı Juraj C’nin hükümetin politikalarını beğenmediği için düzenlediği belirtilmişti.

  Vücuduna birden fazla mermi isabet eden Fico, acil müdahalede bulunmak ve zaman kaybetmemek amacıyla Banska Bystrica eyaletindeki Roosevelt Hastanesine ambulans helikopterle sevk edilmişti.