Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sigara Fiyatlarına Zam Geldi

  Sigara fiyatlarına zam geldi! Sigara fiyatları ne kadar arttı, yeni fiyatlar ne olacak? Sigara içenlerin cebi nasıl etkilenecek? Detaylar için tıklayın.

  Sigara fiyatlarına zam geldi!

  Sigara fiyatlarına ÖTV zammı gündemin ilk sıralarında yerini aldı. Son dakika zam haberleri takip edilirken, zamlı sigara fiyatları sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

  Güncellenen maktu ÖTV tutarları her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanıyor. 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışı yüzde 19,49 olarak gerçekleşti. Bu artış doğrultusunda akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün mamulleri için ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 oranında artış yapıldı.

  Son zamların ardından Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından sigara fiyatlarına 9 TL zam geldiğini duyurdu. Bazı sigara gruplarına ise 10 TL zam yapıldı. Aybaş, “Sigaraya 9 TL zam geçişi oldu, memlekete hayırlı olsun. Bazı çeşitlerine 10 TL zam yapıldı” şeklinde açıklamada bulundu.

  Zamlı Sigara Fiyatları Ne Kadar?

  Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar ise sosyal medya hesabından JTI sigara grubuna zam yapıldığını duyurdu. Temmuz ayındaki zamla birlikte JTI grubunun en pahalı sigarası 80 TL, en ucuz sigarası ise 71 TL oldu.