Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sahil Güvenlik Ekipleri Düzensiz Göçmen Operasyonu Yaptı

  Sahil Güvenlik ekipleri düzensiz göçmen operasyonu gerçekleştirdi. Sahil boyunca huzur ve güvenin sağlanması için çalışmalar sürüyor. Detaylar için tıklayın!

  Sahil Güvenlik ekipleri düzensiz

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 13 Mayıs günü Ege Denizi’nde önemli bir operasyon gerçekleştirdi. Urla ve Foça ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde kaçak yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan düzensiz göçmenler tespit edildi.

  Yakalanan Göçmen Sayısı ve Detaylar

  Yapılan operasyonlar sonucunda dört ayrı noktada gerçekleştirilen çalışmalarda, toplamda 160 düzensiz göçmen ile 1 göçmen kaçakçısı yakalandı. Bu göçmenlerin arasında 32 çocuk da bulunmaktaydı.

  Kurtarılan Göçmenler

  Aynı gün içerisinde Foça ilçesi açıklarında bir lastik botun motor arızası nedeniyle sürüklendiği ve içerisinde 18’i çocuk 26 düzensiz göçmen bulunan botun yardım talebinde bulunduğu bilgisi alındı. Sahil Güvenlik ekipleri hemen harekete geçerek bu göçmenleri kurtardı.

  Sağlık Kontrolleri ve İşlemler

  Kurtarılan göçmenler karaya çıkartılarak sağlık kontrollerinden geçirildi ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edildi.