Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’daki Çatışmaları Değerlendirdi

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’daki çatışmaları yakından takip ediyor ve gelişmelere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunuyor. Rus liderin açıklamaları merakla bekleniyor.

  Rusya Devlet Başkanı Putin,

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’daki çatışmalarda görevli birliklerin komutanlarıyla Kremlin Sarayı’nda toplantı yaptı. Putin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun da yer aldığı toplantıda, Ukrayna’daki operasyonların başarıya ulaşması gerektiğini ve bu hedefle hareket ettiklerini belirtti.

  Putin: “Başarılarımızın Temeli Muharebe Sahasında Yatar”

  Putin, “Ülkenin kalkınması için tüm başarılarımızın temeli olan ekonomi alanında, sosyal alanda, Rusya’daki aileleri güçlendirme, sağlık ve eğitim alanında önemli görevlerimiz var. Tüm bu görevlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesini sağlamak için her türlü fırsata, kesinlikle her türlü fırsata sahibiz. Ancak yalnızca tek bir şart var, o da muharebe sahasındaki başarılı çalışmalarınız. Bugün itibarıyla ana unsur bu.” dedi.

  İHA Tehlikesine Dikkat Çeken Putin

  Ukrayna ordusunun sıklıkla kullandığı insansız hava araçlarının Rus askerleri için oluşturduğu tehlikeye dikkat çeken Putin, “Düşman İHA’larının tepemizde sinek gibi uçması gerçeğiyle karşı karşıya kalan savaşçılarımız için bu durumun ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ancak buna karşı çalışıyoruz ve sonuç alacağımızdan eminim.” dedi.

  Rus komutanlar ise yaklaşık 1 yıldır Rus ordusunun yoğun olarak İHA’lar kullanarak Ukrayna’ya karşılık verdiğini ve Rus ordusunda İHA’ların daha yaygın kullanılması için üretim ve geliştirme çalışmalarının da arttığını belirtti.

  Putin ayrıca, Rus askerlerinin cesaret ve kahramanlıkla savaştığını dile getirerek, “Zafer kazanacağımızdan hiçbir şüphem yok.” ifadelerini kullandı.