Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Rusya, Batı Tehdidine Karşı Askeri Tatbikat Düzenleyecek

  Rusya, Batı Tehdidine Karşı Askeri Tatbikat Düzenleyecek haberi hakkında detaylar ve güncel gelişmeler. Rusya’nın askeri stratejileri ve Batı ile ilişkileri hakkında bilgi edinin.

  Rusya, Batı Tehdidine Karşı

  Kremlin yetkilileri, Rusya’nın Batı tehdidine karşı düzenleyeceği askeri tatbikata ilişkin açıklamalarda bulundu. Reuters’ın aktardığına göre Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, “Bu daha önce benzeri görülmemiş yeni bir gerilim sarmalı, ele alınması için özel önlemler gerekiyor” dedi.

  “Rusya’nın taktik nükleer silah tatbikatları, Batı’nın Ukrayna’ya asker gönderme konusundaki açıklamalarına bir yanıt” şeklinde konuşan Peskov, Ukrayna’nın Rusya’yı Kuzey Kore füzelerini kullanmakla suçlamasına ilişkin soruları savunma bakanlığına yönlendirdi.

  Fransız yabancı lejyonunun Ukrayna’da konuşlandığı haberleri doğrulayan Peskov, “Ordumuz ve diğer özel servislerimiz bu bilgileri doğruluyor” açıklamasında bulundu.

  Peskov ayrıca İngiliz Financial Times gazetesinin Rusya’nın Avrupa’da sabotaj eylemleri gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin makalesini ciddiyetsiz ve dayanaksız bulduğunu belirtti.