Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Rus Milletvekilleri Mişustin’in Başbakanlığını Onayladı

  Rusya’nın milletvekilleri, Mihail Mişustin’in başbakanlık görevini onayladı. Mişustin’in başbakanlığı resmen kabul edildi. Detayları buradan takip edebilirsiniz.

  Rusya'nın milletvekilleri, Mihail Mişustin'in

  Rusya’nın Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yeniden aday gösterdiği Mikhail Mişustin’in başbakanlığı, Rus milletvekillerince onaylandı. The Moscow Times gazetesine göre, milletvekilleri, Mişustin’in başbakanlığını onaylayarak Kremlin’in Ukrayna’ya karşı geniş çaplı savaşını sürdürürken süreklilik ve istikrara güvendiğinin bir işaretini verdi.

  Rusya’nın alt meclisi Devlet Duması’nda yapılan oylamada, Putin’in başbakanlık görevine geri dönmesi lehine 375 oy kullanılırken, tek muhalefet, oylamada çekimser kalan Komünist Parti’nin 57 üyesinden geldi.

  Haberde belirtildiğine göre, Mişustin, dünkü konuşmasında Rusya’nın Ukrayna’daki durumuna doğrudan atıfta bulunmaktan kaçındı ve sadece sonlara doğru bir kez “askerler için refah ödemeleri ve askeri teçhizat” konusuna değindi.

  Oylamanın ardından milletvekillerine hitaben konuşan Mişustin, “Farklı konularda farklı görüşlere sahip olabiliriz ancak bugün her şeyden önce başkanın kararlarını desteklediğinizi ifade ettiniz” dedi.

  Duma Başkanı Vyacheslav Volodin, parlamentonun alt kanadının başbakanın milletvekili ve bakan adaylarını değerlendireceği tarihin önümüzdeki hafta başında olacağını belirtti.