Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Rio Grande do Sul Eyaletinde Yaşanan Sel Felaketi

  Rio Grande do Sul eyaletinde yaşanan sel felaketi, bölgede büyük hasara yol açtı. Yaşanan sel felaketinin etkileri hakkında detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

  Rio Grande do Sul

  Ülkenin güneyinde yer alan Rio Grande do Sul eyaletinde başlayan yoğun yağışlar, can ve mal kaybına neden oldu. Eyalet Sivil Savunma yetkililerine göre, şu ana kadar ölenlerin sayısı 56’ya, kayıpların sayısı ise 67’ye yükseldi. Ayrıca 74 kişi yaralandı ve hastanelere kaldırıldı. Kurtarma ekipleri, kayıp ve yaralıları bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Yerel basına göre, sellerden etkilenen kişi sayısı 377 bin 497’ye ulaştı ve 281 kasabada ciddi hasar meydana geldi. Eyalet Valisi Eduardo Leite, durumun olağanüstü olduğunu vurgulayarak, eyalet tarihinin en yıkıcı olayıyla karşı karşıya olduklarını belirtti.

  Vali Leite, felaketin boyutu nedeniyle 180 günlüğüne “felaket durumu” ilan ettiklerini ve bölgedeki insanları tahliye etmek için büyük çaba sarf ettiklerini açıkladı. Devlet Başkanı Luiz Inaico Lula da Silva ise eyalete tam destek verdiklerini belirterek, federal hükümet olarak hasarın onarılması için gereken tüm desteği sağlayacaklarını söyledi.