Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Rio Grande do Sul Eyaletinde Sel Felaketi Devam Ediyor

  Rio Grande do Sul Eyaletinde yaşanan sel felaketi devam ediyor. Kentler su altında kalırken, kurtarma ekipleri yoğun çaba harcıyor. Son gelişmeler ve yardım çağrıları burada.

  Rio Grande do Sul

  Sel Felaketi Rio Grande do Sul Eyaletinde Devam Ediyor

  Ülkenin güneyindeki Rio Grande do Sul eyaletinde 3 haftadır süren şiddetli yağışlar sonucunda meydana gelen sellerde, can ve mal kayıpları artmaya devam ediyor. Eyalet Sivil Savunma yetkilileri, şu ana kadar ölenlerin sayısının 169, kayıp kişi sayısının ise 56 olduğunu açıkladı. Sel felaketinden etkilenen 469 kasabada arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor. Öte yandan, su seviyesinin düştüğü bazı bölgelerde ise su şebekelerinin onarıldığı ve halkın içme suyuna kademeli olarak erişim sağladığı belirtildi.

  Halen 42 otoyolun, köprülerin ve caddelerin sular altında olduğu ve normale dönüşün zaman alacağı bildirildi. Eyalet Valisi Eduardo Leite, yaşanan felaket nedeniyle 180 günlüğüne “felaket durumu” ilan ettiklerini ve tahliye çalışmalarına öncelik verdiklerini ifade etmişti. Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva ise felaket bölgesini üç kez ziyaret ederek, bölge halkının yanında olduklarını ve yeniden inşa sürecine destek olacaklarını söylemişti.