Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Rekabet Kurulu Kararları ve Onaylanan İşlemler

  Rekabet Kurulu’nun son kararları ve onaylanan işlemleri hakkında güncel bilgilere ulaşın. Türkiye’deki iş dünyasını etkileyen önemli gelişmeleri keşfedin.

  Rekabet Kurulu'nun son kararları

  Rekabet Kurulu Onayları

  Türkiye Futbol Federasyonu ve Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ arasında imzalanan Paket E Yayın Hakları Sözleşmesi, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince bireysel muafiyet kazandı. Bu karar, sözleşmenin sektördeki rekabeti olumsuz etkilemeyeceğine dair yapılan detaylı incelemeler sonucu verildi.

  Önemli Şirket Devralmaları

  Sincanlı Oto ve Traktör Gereçleri Ticaret ve Sanayi AŞ‘nin tam kontrolü, TVH Global NV tarafından yönetilen TVH Parts NV tarafından devralındı. Bu işlem, şirketin global pazardaki konumunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, ZSR Patlayıcı Sanayi AŞ‘nin belirli bir hissesinin Topalipo a.s. tarafından devralınmasıyla şirket üzerinde ortak kontrol sağlandı. Bu ortaklık, şirketin operasyonel kapasitesini artırma ve pazar alanını genişletme hedeflerini destekler niteliktedir.

  Stratejik Satın Almalar ve İzinler

  Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret AŞye ait gayrimenkul ve üzerindeki menkul mallar, Afyonkarahisar İcra Müdürlüğü dosyası gereğince cebri icra yoluyla Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından satın alındı. Bu satış işlemi, şirketin varlıklarını yeniden yapılandırmasına olanak tanıyacak. Kargaz Kars Ardahan Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ ile Serhat Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ hisselerinin tamamı, Bahattin Demircan ve Orhan Babaoğlu tarafından devralındı, bu işlem bölgesel enerji dağıtım kapasitesini güçlendirecek. Integrated Media Company LLC‘nin kontrolünün The Public Investment Fund tarafından devralınması ve Carlyle Group‘un iştiraki Veritas Holdings Ltd‘nin veri koruma hizmetleri iş kolunun Cohesity Inc. tarafından devralınması da sektörel rekabeti ve yenilikçi çözümleri destekleyen önemli adımlar arasında yer alıyor.