Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Refah’ta Yaşanan İnsani Kriz ve UNICEF Uyarısı

  Refah seviyesindeki düşüşle birlikte artan insani kriz Türkiye’yi etkisi altına alırken, UNICEF acil uyarıda bulunuyor. Detaylar için makalemizi okuyun.

  Refah seviyesindeki düşüşle birlikte

  Refah’a Yönelik Saldırılar

  BM Sözcü Yardımcısı Farhan Haq, günlük basın toplantısında Refah’taki duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Haq, bölgedeki BM görevlilerinden edindiği bilgilere göre, Refah’ta halihazırda faaliyette olan 12 hastaneden 3’ünün kısmen faaliyet gösterdiğini belirtti. Ayrıca, Refah’a yönelik saldırının toplu kıyıma yol açabileceği konusunda uyarılar yapıldığını aktardı.

  UNICEF’in Uyarısı

  Haq, UNICEF’in Refah’a kara saldırısının büyük bir felakete yol açabileceği uyarısında bulunduğunu ifade etti. UNICEF İcra Direktörü Catherine Russell’ın 600 bin çocuğun acil yardıma ihtiyaç duyduğunu bildirdiğini söyledi.

  Ürdün’den Gelen İnsani Yardımlar

  BM’nin Ürdün’den gelen insani yardımları taşıyan konvoyunun Batı Şeria’da siviller tarafından saldırıya uğradığını ve daha sonra Gazze’ye ulaştığını belirten Haq, yerel yetkililerle yaşanan iletişim hatasının hemen düzeltildiğini aktardı. Ürdün Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı kınamış ve insani yardım konvoylarına olan desteğini teyit etmişti.