Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Red Bull, Leeds United’ın Azınlık Hissesini Satın Aldı

  Red Bull, İngiltere’nin köklü futbol kulüplerinden Leeds United’ın azınlık hisselerini satın alarak, kulübe olan etkisini genişletti. Detaylar için tıklayın.

  Red Bull, İngiltere'nin köklü

  Avusturya merkezli enerji içeceği üreticisi Red Bull, İngiltere’nin 2. ligi Championship takımlarından Leeds United’ın azınlık hissesini satın aldı. The Guardian’da yer alan habere göre, Red Bull firması, RB Leipzig, RB Salzburg, RB New York ve RB Brasil’in ardından futbol kulüpleri portföyüne Leeds United’ı da ekledi.

  Red Bull, gelecek yıl Leeds United’ın formasının göğüs sponsoru olacak ancak kulübün stadyumu Ellen Road’un isminde bir değişiklik olmayacak. Leeds United’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve kurumsal risk sermayesi girişimi 49ers Enterprises’ın Başkanı Paraag Marathe, satışa ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Red Bull’un Leeds United için parlak bir gelecek inşa etmek üzere bize katılmasından ve bu gerçekten özel kulübe duyduğumuz derin saygıyı paylaşmasından büyük heyecan duyuyorum. Yatırım ortaklarından oluşan konsorsiyumumuz, kulüp için şimdi ve gelecekteki bu önemli ana yaklaşırken benim için çok değerli olacak. Red Bull’un katılımı, kulübün tam rekabet potansiyeline ulaşmasını daha da güçlendirecek tarihi bir dönüm noktasıdır.”

  Red Bull’un kurumsal projeler ve yatırımlardan sorumlu genel müdürü Oliver Mintzlaff ise şunları söyledi: “Leeds United’ı Premier Lig’e geri getirme ve dünyanın en iyi futbol liglerinden birinde yer alma hedefi, Red Bull ile mükemmel bir uyum içerisinde.”

  Leeds United’ın hissedarları arasında, dünyaca ünlü aktörler Russell Crowe ve Will Ferrell’in yanı sıra golfçüler Jordan Spieth ve Justin Thomas gibi ABD’li spor yıldızları da yer alıyor.