Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Qantas ve ACCC Anlaşması: Hayalet Uçuşlar İçin Tazminat Planı

  Qantas ve ACCC anlaşması ile hayalet uçuşlar için tazminat planı detayları. Hava yolculuğu sektöründe tüketicilerin hakları ve korunması hakkında bilgiler.

  Qantas ve ACCC anlaşması

  Qantas ve ACCC Anlaşması

  Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) ve ülkenin en büyük havayolu şirketi Qantas arasında gerçekleşen anlaşmaya göre, Qantas hayalet uçuşlar için satılan biletler nedeniyle 100 milyon Avustralya doları ödemeyi kabul etti.

  Ödeme ve Tazminat Planı

  Qantas, ACCC ile yaptığı anlaşma gereği, hayalet uçuşlar nedeniyle mağduriyet yaşayan kişilere toplamda 20 milyon Avustralya doları değerinde bir tazminat planı sunacak. Bu adımın, ulusal havayolu şirketine olan güveni yeniden sağlama yolunda önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

  Mahkeme Onayı ve Tazminat Miktarları

  Federal Mahkeme’nin onayı gereken anlaşma kapsamında Qantas, mağdurlara yurtiçi uçuşlar için 225 Avustralya doları, yurtdışı uçuşlar için ise 450 Avustralya doları ödeme yapacak. Bu ödemelerin, Covid-19 kapanmasının ardından yaşanan sorunların telafisi olarak yapıldığı ifade ediliyor.

  Qantas Havayolları Genel Müdürü Vanessa Hudson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, firma olarak itibarlarını geri kazanmayı öncelik haline getirdiklerini ve benzer sorunların tekrar yaşanmaması için süreçlerini güncellediklerini belirtti.