Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Polonya’nın Sığınmacı Politikası ve AB Anlaşması

  Polonya’nın sığınmacı politikası ve AB anlaşması konulu içeriği keşfedin. Polonya’nın mülteci politikası ve Avrupa Birliği ile olan ilişkisi hakkında detaylı bilgiler burada!

  Polonya'nın sığınmacı politikası ve

  Polonya’nın Sığınmacı Politikası

  Polonya Başbakanı Donald Tusk, Avrupa Birliği (AB) Konseyi’nin yeni Göç ve İltica Anlaşması’nı onaylamasının ardından ülkesinin bu kapsamda hiçbir sığınmacıyı kabul etmeyeceğini açıkladı. Tusk, Belaruslu ve Ukraynalı sığınmacıları ağırladıklarını belirterek, sığınmacı kabul etmeme kararının arkasında duracaklarını vurguladı.

  Tusk’ün AB’ye Yönelik Eleştirileri

  Donald Tusk, AB’nin Polonya’ya göçmen kotası dayatamayacağını belirtirken, hiçbir göçmeni kabul etmeyeceklerini ve 20 bin Euro gibi bir ödeme yapmayacaklarını ifade etti. Tusk ayrıca Rusya ve Belarus tarafından yönlendirilen göç baskısının Polonya ve Avrupa’yı istikrarsızlaştırmak için bir taktik olduğunu dile getirdi.

  Göç ve İltica Anlaşması Detayları

  AB Konseyi tarafından kabul edilen Göç ve İltica Anlaşması, AB ülkelerini yasa dışı göçle mücadele konusunda yeni önlemler almaya teşvik ediyor. Anlaşma kapsamında AB üyesi ülkeler, nüfus ve ekonomilerine göre belirlenen sığınmacı sayısını kabul etmek zorunda kalacak. Sığınmacı almayı reddeden ülkeler ise her bir sığınmacı başına 20 bin Euro ödemekle yükümlü olacaklar. Ayrıca anlaşma, sığınmacı başvurularının hızlıca sonuçlandırılması ve reddedilen başvuruların hızla geri gönderilmesi gibi adımları da içeriyor.