Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Politikacıların Döner ve Kebap Fiyatları İçin Devlet Yardımı İsteği

  Politikacılar, döner ve kebap fiyatlarının artması nedeniyle devletten yardım istiyor. Döner ve kebap sektörü temsilcileri, ekonomik destek taleplerini dile getiriyor.

  Politikacılar, döner ve kebap

  Almanya’nın Bild gazetesi, sol politikacıların, döner ve kebap fiyatlarının düşmesi için devlet yardımı istediğini yazdı. Solun planı, vergi parasıyla her hafta tüm Alman vatandaşlarına döner ve kebap kuponu verilmesini içeriyor. Bu sayede kebap fiyatlarının düşürülmesi hedefleniyor.

  Kathi Gebel’in Değerlendirmesi

  Sol Parti yürütme kurulu üyesi ve gençlik politikaları sözcüsü Kathi Gebel, gençlerin taleplerinin ciddiye alınması gerektiğini belirterek, devletin gıda fiyatlarının makul seviyede tutulması için müdahale etmesi gerektiğini ifade etti. Gebel, kebap fiyatlarına tavan getirilmesinin tüketiciler ve kebapçılar için faydalı olacağını vurguladı.

  Fiyat Artışı ve Çözüm Önerileri

  Bild gazetesi, Almanya’da her yıl 1,3 milyar kebap tüketildiğini belirtirken, enflasyonun kebap fiyatlarını artırdığına dikkat çekti. Metropollerde kebap fiyatlarının ortalama 10 euro’ya yaklaştığı bildirildi. Sol’un gazetesi, kebapçıların maliyetlerinin azalması durumunda fiyatların da düşeceğini savunarak, devlet destekli kebap kuponları talebinde bulundu.

  Kaynak: Bild Gazetesi