Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  PlayGate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Dijital Oyun Endüstrisi

  PlayGate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, dijital oyun endüstrisine yatırım yaparak sektöre katkı sağlıyor. Türkiye’nin önde gelen fonlarından biri olarak, yenilikçi projelere destek veriyor.

  PlayGate Girişim Sermayesi Yatırım

  PlayGate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

  PlayGate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, dijital oyun endüstrisindeki girişimcilere destek vermeyi amaçlayan bir fon olup, StarGate’in İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Maslak Mahallesi’nde bulunan merkezinde tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

  Endüstri Potansiyeli

  StarGate CEO’su Mustafa Cihat Durmuş, konuşmasında dijital oyun endüstrisinin ülke ekonomilerini besleyen en güçlü sektörlerden biri haline geldiğini vurgulayarak, dünya genelinde 3 milyar kişinin dijital oyun oynadığını ve bu pazarın 2026 yılında 206 milyar dolara ulaşması öngörüldüğünü belirtti.

  PlayGate GYSF Hedefleri

  PlayGate GYSF’nin StarGate’in endüstri deneyimini arkasına alarak bölgenin en büyük yatırım fonu olmayı hedeflediğini dile getiren Durmuş, fon büyüklüğünün orta vadede 750 milyon liraya ulaşmasını planladıklarını ifade etti.

  Stratejik İş Birliği

  PlayGate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun Türkiye’deki oyun endüstrisinin gelişimine katkı sağlayacağına inanan Aktif Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler, fonun sektöre ivme kazandıracağını ve Türkiye için önemli bir adım olacağını belirtti.

  Durmuş ve Atikler’in yanı sıra StarGate Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammed Faruk Durmuş, Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca Oğan, bazı şirket çalışanları ve davetlilerin katıldığı tanıtım toplantısında, PlayGate GYSF’nin dijital oyun ve oyun teknolojileri alanında başarılı girişimcilere yatırım yapmayı hedeflediği açıklandı.