Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Piyasa Analizi: Altın ve Borsa Gündemi

  Altın fiyatlarındaki son değişimler ve borsa piyasasındaki güncel gelişmeler hakkında derinlemesine analiz. Yatırımcılar için kritik ipuçları ve trend tahminleri.

  Altın fiyatlarındaki son değişimler

  Piyasalarda Son Durum

  Borsa piyasaları, yerel seçimlerin akabinde bir süredir devam etmekte olan yatay hareketliliğini koruyor. Öte yandan, gram altın, ons fiyatlarındaki artışla eş zamanlı olarak zirve noktasında bulunmaya devam ediyor. Ata Yatırım Portföy Yönetim Direktörü Samet Zağlı’nın Milliyet’e verdiği demeçte, Amerika Birleşik Devletleri’nde açıklanan son enflasyon verilerinin, Federal Rezerv’in (FED) beklentileri ile uyumlu olması, Haziran ayında faiz indirimlerine başlanacağı yönündeki beklentileri pekiştirdi.

  Altın Piyasasında Yeni Gelişmeler

  Samet Zağlı, piyasalarda Haziran ayında faiz indirimi ihtimalinin, söz konusu veri sonrası %59’dan %70’e yükseldiğini belirtti. Bu durumun, değerli madenin Amerikan doları karşısında değer kazanmasına yol açtığını ifade etti. “Gram altında gözlemlenen fiyat artışı, altının dolar karşısında değer kazanmasının bir neticesidir,” diyerek, altın fiyatlarındaki artışa dikkat çekti.

  Gram Altın ve Borsa Beklentileri

  Her ne kadar altın, son dönemlerde Amerikan dolarına karşı güçlü bir performans sergilese de, seçimlerin ardından doların Türk Lirası karşısında değer kaybı, gram altında önemli bir düşüşe sebep oldu.” diye ekleyen Zağlı, Nisan ayı sonlarına doğru 2400 TL seviyesine ulaşılmasını öngörüyor. Borsa İstanbul 100 (BIST 100) Endeksi’nin, seçim sonrası ilk işlem gününde sabah saatlerinde zayıf bir görüntü sergilemesine rağmen, öğleden sonra toparlandığını vurgulayan Zağlı, “Borsada, bayram tatiline kadar iki yönlü sert hareketler görülebileceğini, tatil sonrası ise yabancı fon girişleriyle birlikte yönün yukarı döneceğini tahmin ediyorum,” dedi.