Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Petkim 2024 Faaliyet Raporu Değerlendirmesi

  Petkim’in 2024 faaliyet raporu detaylı bir şekilde inceleniyor. Şirketin performansı, stratejileri ve hedefleri değerlendirilerek geleceğe yönelik öngörüler sunuluyor.

  Petkim'in 2024 faaliyet raporu

  Petkim’in Faaliyet Raporu’na göre, geçen yılın ilk çeyreğinde 434 bin 427 ton olan satış miktarı, bu yılın aynı döneminde 451 bin 834 tona yükseldi. Bu artışla birlikte net satış tutarı 16,6 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Önceki yılın aynı döneminde bu tutar 16,3 milyar TL olarak kaydedilmişti.

  Kapasite Kullanım Oranı Düşüş Gösterdi

  Petkim’in kapasite kullanım oranı, geçen yılın ilk çeyreğindeki yüzde 63,9’dan bu yılın aynı döneminde yüzde 57,7’ye geriledi.

  Yatırım Harcamaları ve Gelecek Projeler

  Yatırım harcamalarıyla ilgili değerlendirmede, “2024 yılında gerçekleştirilecek olan yatırımlar; fabrikaların modernizasyonu, genel iyileştirme ve teknoloji geliştirme, enerji verimliliği ve çevre yatırımlarını kapsamaktadır. 2024 yılının ilk üç ayındaki yatırım harcaması tutarı 568.708 bin TL olarak gerçekleşti.” ifadelerine yer verildi.

  Zarar Miktarı Azaldı

  Geçen yılın ilk çeyreğinde 3,3 milyar TL olan net zarar miktarı, bu yılın aynı döneminde 870,5 milyon TL kar olarak kaydedildi.