Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Pentagon’dan Güncel Bilgiler

  Pentagon’dan güncel bilgiler hakkında en son haberleri ve detayları öğrenin. ABD Savunma Bakanlığı’nın açıklamaları ve stratejik bilgileri burada. Güncel askeri gelişmeleri takip edin.

  Pentagon'dan güncel bilgiler hakkında

  Pentagon Sözcü Yardımcısı Sabrina Singh, günlük basın toplantısında Gazze’ye yönelik insani yardım operasyonları hakkında bilgi verdi. Singh, gelişmeleri detaylı bir şekilde açıkladı.

  Gazze’ye Kurulan Geçici Liman

  Sabrina Singh, Gazze’ye kurulan geçici limanın tamamlandığını ancak hava şartları nedeniyle henüz taşınma işleminin gerçekleşmediğini belirtti. Limanın tam kapasiteyle çalıştığında 150 yardım kamyonunun kullanılabileceğini ifade etti.

  İsrail’in Refah Bölgesine Saldırısı

  İsrail’in Gazze’nin Refah bölgesine gerçekleştirdiği kara saldırısı konusunda açıklama yapan Singh, geniş çaplı bir müdahaleyi desteklemediklerini vurgulayarak endişelerini dile getirdi. İsrail’in operasyonunu Hamas’ın silah sokmasını engellemek için sınırlı bir müdahale olarak açıkladığını aktardı.

  İsrail’in Talepleri ve Sivil Tahliyeler

  İsrail’in Refah’tan ayrılmasını istediği sivillerin sayısı ve detayları hakkında bilgi veren Singh, belirli bir rakam vermediğini ifade ederek İsrail’in operasyonlarına dair detaylara girmeyeceğini belirtti.

  Hamas’ın Ateşkes Önerisi

  Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’nin, Katar ve Mısır’a Gazze’de ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını duyurduğunu paylaşan Singh, Hamas’ın ateşkes önerilerine onay vermesi sonrasında İsrail’in saldırılara devam kararı aldığını belirtti.