Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Payas’ta Dogo Argentino Saldırısının Mağduru: Mesude Sağıltıcı

  Payas’ta yaşanan Dogo Argentino saldırısının mağduru olan Mesude Sağıltıcı’nın hikayesi. Köpek saldırılarına maruz kalan Mesude’nin yaşadığı travma ve sonrasındaki süreç anlatılıyor.

  Payas'ta yaşanan Dogo Argentino

  11 Eylül 2023 tarihinde Hatay’ın Payas ilçesinde işe giderken köpek saldırısına uğrayan 55 yaşındaki Mesude Sağıltıcı, yaşadığı kabusu hala unutamıyor. Saldırı anında kollarının yanı sıra göğsü ve belinden yaralanan Sağıltıcı, uzun bir süre hastanede tedavi görmek zorunda kaldı. Olayın ardından psikolojisinin bozulduğunu belirten Sağıltıcı, yaşadığı travmanın etkisinden kurtulamadığını dile getirdi.

  Yasaklı ırklar arasında yer alan Dogo Argentino cinsi köpeklerin saldırısına uğrayan Sağıltıcı, olay sırasında başka bir vatandaşın küçük köpeğine de zarar verildiğini ifade etti. Yetkililere şikayette bulunan Sağıltıcı sayesinde saldırgan köpeklere el konuldu ve sahiplerine idari para cezası uygulandı. Ancak yaşadığı travmanın etkisiyle günlük hayatında ciddi kısıtlamalar yaşayan Sağıltıcı, olayın ardından dışarı çıkmakta dahi zorlanıyor.

  “Benim yerime başkasını da ısırabilirlerdi”

  Yaşadığı korkunç olayın ardından hayatında büyük değişiklikler yaşadığını belirten Sağıltıcı, “Benim yerime başka birini de ısırabilirdi. Okula gidecek bir çocuk olsaydı, işler daha da vahim olabilirdi. Küçük yavru köpeği nasıl parçaladılarsa, o çocuğu da öyle parçalayabilirdiler. Beni bu hale getirdilerse, o çocuğu mahvederlerdi. Hayatım tamamen değişti. Artık tek başıma dışarı çıkamıyorum. Hayatımı tamamen altüst ettiler. Bir an önce tüm tehlikeli köpekler toplanmalı. Canım sıkıldığında anneme gider, torunumu alırdım, şimdi ise korkudan evden bile çıkamıyorum” şeklinde konuştu.

  Sağıltıcı, saldırı sonucu hala kolunda his kaybı yaşadığını ve yeniden ameliyat olması gerektiğini belirtti.