Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Opsiyon Volatilitesi Karşılaştırması ve Ethereum Analizi

  Opsiyon volatilitesi karşılaştırması ve Ethereum analiziyle ilgili kapsamlı bir inceleme. İki varlık arasındaki farkları ve Ethereum’un geleceği hakkında detaylı analiz.

  Opsiyon volatilitesi karşılaştırması ve

  Opsiyon Volatilitesi Karşılaştırması

  Analistler, Ethereum’un gelecekteki fiyatına ilişkin belirsizliğini, opsiyonların ortaya çıkardığı volatiliteyi Bitcoin ile kıyaslayarak inceliyor. Implied volatilitesi (IV), opsiyon piyasasında kullanılan ve bir varlığın veya menkul kıymetin gelecekteki olası hareketi veya fiyat dalgalanmalarına ilişkin piyasa tahminini temsil eden bir ölçüdür. Ethereum’un IV’si, Bitcoin’inkinden farklı bir düşüş gösterdi ve bu durum türev trader’ların istikrara doğru yöneldiğini gösteriyor.

  Yüksek Ethereum Oynaklığı ve Risk Primine Yansımaları

  Bitfinex Alpha raporuna göre, opsiyon trader’larının Ethereum’un orta vadeli fiyatına ilişkin belirsizliği, varlığın volatilite risk primine (VRP) yansıyor. Rapor, ETH opsiyon piyasasının VRP’de Bitcoin opsiyonlarına göre daha az bir gösterdiğini özetliyor. Bu durumun nedeni olarak, SEC’in 23 Mayıs 2024’teki ETF kararının Ethereum fiyatı için ek bir belirsizlik oluşturması gösteriliyor.

  Ether Opsiyon Riskinin Tersine Çevrilmesi

  QCP Capital analistlerine göre Ethereum, opsiyon yatırımcıları arasında Bitcoin için görülenle aynı pozitifliği görmüyor. Ether satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha pahalı olması, düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. Bu durumun, SEC’in VanEck ve Ark21 için 23 ve 24 Mayıs’taki Ether spot ETF son tarihlerini onaylamamasına ilişkin endişelerden kaynaklandığı belirtiliyor.