Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari’den Petrol Hırsızlığı Uyarısı

  NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari’den petrol hırsızlığı konusunda yapılan uyarıları buradan takip edebilirsiniz. Enerji sektöründeki gelişmeleri ve riskleri öğrenin.

  NNPCL Grup İcra Direktörü

  NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari, petrol hırsızlığı ve vandalizm nedeniyle Nijerya’nın ham petrol üretiminin azalmaya devam ettiğini belirtti. Kyari, Nijerya ordusu ile birlikte Niger Delta bölgesinde operasyonlar düzenlendiğini açıkladı.

  Kyari, gerçekleştirilen operasyonlarda 122 kaçak rafineri ve 65 yasa dışı boru hattı tespit edilerek imha edildiğini aktardı. Ayrıca, tankerler de dahil olmak üzere 20 aracın ve önemli miktarda çalıntı petrolün ele geçirildiğini ifade etti.

  Nijerya’da Artan Petrol Hırsızlığı Ekonomiyi Olumsuz Etkiliyor

  Nijerya’da artan petrol hırsızlığının ülke ekonomisini olumsuz etkilediği belirtiliyor. Geçen yıl 3 milyar dolardan fazla zarara yol açan petrol hırsızlığı ve boru hatlarına yapılan saldırılar, Nijeryalı senatör Ned Nwoko tarafından dile getirilmişti.

  Nijerya, Dünyanın Petrol Rezervi Bakımından Önemli Bir Ülkesi

  Nijerya’nın tespit edilmiş petrol rezervleri yaklaşık 37 milyar varil olarak biliniyor. Dünya rezervlerinin yüzde 3,1’ini oluşturan bu rezervlerle, Nijerya hem ham petrol üretiminde ilk 15 ülke arasında yer alıyor hem de dünyanın en fazla petrol rezervine sahip 8. ülkesi konumunda.

  Petrol yataklarının bulunduğu Delta bölgesinde, silahlı gruplar petrol alanlarında sabotajlar düzenleyerek çatışmalar ve adam kaçırma gibi olaylara sebep oluyor.