Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Nisan Ayı Tüketici Güven Endeksi Değerlendirmesi

  Nisan Ayında Tüketici Güven Endeksi’ni derinlemesine inceleyerek ekonomik güvenin mevcut durumunu ve tüketici davranışlarındaki potansiyel değişiklikleri ele alıyoruz. Detaylı analiz ve değerlendirmeler için içeriğimizi keşfedin.

  Nisan Ayında Tüketici Güven

  Bloomberg HT Tüketici Güven Endeksi Analizi

  Nisan ayı itibariyle, Bloomberg HT Tüketici Güven Endeksi geçen aya kıyasla %7,04 artış göstererek 68,19 puan oldu. Bu artış, özellikle seçimlerin tamamlanması ile ortadan kalkan belirsizliklerin tüketicinin geleceğe dair umutlarını artırmasına bağlanabilir. Kişisel finans durumu algısında azalma gözlemlenmesine rağmen, gelecek 12 ay için kişisel ve Türkiye ekonomisine dair iyimser beklentilerin güçlenmesi dikkat çekiyor.

  Buna ek olarak, Bloomberg HT Tüketici Beklenti Endeksi, bir önceki aya göre %14,08 artarak 72,27 değerine ulaştı. Ancak, Bloomberg HT Tüketim Eğilimi Endeksinde ise %9,98 gibi dikkate değer bir düşüş yaşanarak, 60,82 puana geriledi. Bu düşüş, dayanıklı tüketim malları, otomobil ve konut alımları konusunda tüketici iştahının azaldığını göstermektedir.