Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  NATO Parlamenter Asamblesi İlkbahar Toplantısı

  NATO Parlamenter Asamblesi’nin ilkbahar toplantısı hakkında güncel bilgiler, kararlar ve tartışmaları burada bulabilirsiniz. Üye ülkelerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen bu toplantıyı takip edin.

  NATO Parlamenter Asamblesi'nin ilkbahar

  NATO Parlamenter Asamblesi’nin İlkbahar Toplantısı, 32 üye ülkeden yaklaşık 400 temsilcinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda yapılan oylamada, 1 “hayır” ve 14 “çekimser” oya rağmen Kosova ve Malta, oy çokluğuyla Asamble’nin ortak üyeliğine kabul edildi.

  Daha önce “gözlemci konumunda” olan Kosova ve Malta, ortak üyeliğe kabul edilmeleri nedeniyle Parlamenter Asamble’de bazı ek avantajlara sahip olacaklar. Bu avantajlar arasında temsilci sayısını artırma ve gelecekteki karar alma mekanizmalarında rol alma bulunmaktadır.

  Ayrıca Kosova ve Malta, belirli şartlarda üçüncü ülkeleri ziyaret eden çeşitli komite heyetlerine katılma gibi haklara da sahip olacaklar. Ancak, Mart ayında Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova’nın NATO PA üyeliğine geçme girişimlerine karşı çıkarak tepki göstermişti.