Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Muhalif Siyasetçilere Yakalama Kararı

  Muhalif siyasetçilere yönelik yakalama kararları hakkında detaylı bilgi. Siyasi muhalefetin durumu ve etkileri üzerine analizler.

  Muhalif siyasetçilere yönelik yakalama

  Venezuela’da Devlet Petrol Şirketi PDVSA’ya yönelik yolsuzluk soruşturması kapsamında, muhalif siyasetçiler Leopoldo Lopez ve Julio Borges için yakalama kararı çıkarıldı. Başsavcı Tarek William Saab, yaptığı açıklamada, Lopez ve Borges’in PDVSA’da ve kripto para işlemlerinde yolsuzluğa karıştıklarına dair yeni deliller bulunduğunu belirtti. Saab, iki siyasetçinin gözaltına alınması için yakalama kararı çıkarıldığını ve iade süreçlerinin başlayacağını ifade etti.

  Leopoldo Lopez ve Julio Borges’in Durumu

  Leopoldo Lopez, Venezuela’da hükümet karşıtı protestolar sırasında göstericileri kışkırtmak suçlamasıyla 2015’te hapis cezasına çarptırılmıştı. Daha sonra ev hapsine alınan Lopez, 2019’da darbe girişimine karıştığı iddiasıyla tekrar gündeme gelmiş ve İspanya’ya sığınmıştı. Öte yandan Julio Borges, 2018’den bu yana Kolombiya’da yaşamaktadır ve 2019’daki askeri ayaklanma girişimiyle ilişkilendirilmektedir.

  PDVSA’ya yönelik yolsuzluk soruşturması nedeniyle Petrol Bakanı Tareck El Aissami, 2023 yılında görevinden istifa etmiş ve gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında birçok kişi gözaltına alınmış ve süreç devam etmektedir.