Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mısır Yeni Hükümet Kabinesi Üyeleri Göreve Başladı

  Mısır’ın yeni hükümet kabinesi üyeleri göreve başladı. Ülkenin geleceği için önemli adımların atıldığı bu dönemde, hükümetin ilk icraatları ve politikaları merakla bekleniyor.

  Mısır'ın yeni hükümet kabinesi

  Mısır resmi ajansının bildirdiğine göre, Mustafa Medbuli tarafından oluşturulan yeni hükümetin kabine üyeleri yemin ederek görevlerine başladılar. Kabinede yer alan isimler arasında;

  • Mahmud Tevfik – İçişleri Bakanı
  • Yasemin Fuad – Çevre Bakanı
  • Amr Talat – İletişim Bakanı
  • Eşref Subhi – Gençlik ve Spor Bakanı
  • Eymen Aşur – Yüksek Öğrenim Bakanı
  • Hani Suveylim – Sulama Bakanı

  Yeni kabinede bazı değişiklikler de yapıldı. Örneğin Savunma Bakanlığına Muhammed Zeki’nin yerine Abdulmecid Sakr, Dışişleri Bakanlığına Samih Şukri’nin yerine Bedr Abdulati ve Maliye Bakanlığına Muhammed Muayyit’in yerine Ahmed Kucuk getirildi.

  Yeni Maliye Bakanı Ahmed Kucuk

  Ahmed Kucuk, Mısır’ın yeni Maliye Bakanı olarak atandı. Kucuk, 2007’den beri Maliye Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunmuş ve 2016’dan bu yana Mali Politikalar ve Kurumsal Reformlardan Sorumlu Maliye Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Kucuk, ABD’nin Harvard ve Yorkshire üniversitelerinden ekonomi alanında iki yüksek lisans derecesine sahiptir.

  Yeni Dışişleri Bakanı Bedr Abdulati

  Bedr Abdulati, Mısır’ın Brüksel Büyükelçisi olarak görev yapmadan önce çeşitli diplomatik görevlerde bulundu. Abdulati, Mısır ile Avrupa arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinde önemli rol oynamış ve ticari anlaşmaların yapılmasına katkıda bulunmuştur.

  Yeni Savunma Bakanı Abdulmecid Sakr

  Abdulmecid Sakr, yeni Savunma Bakanı olarak atanmıştır. Sakr, daha önce Süveyş Valisi olarak görev yapmış ve Savunma Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Süveyş Valiliği döneminde altyapı projelerine liderlik etmiş ve enerji alanında önemli adımlar atmıştır.

  31 bakanlık içerisinde 23 değişiklik yapılan bu kapsamlı revizyon ile Mısır hükümeti güncellendi. Başbakan Medbuli’nin istifasının ardından Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin yeniden hükümeti kurma görevini vermesiyle yeni kabine oluşturulmuş oldu.