Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

    META’nın Threads Önerisi Kabul Edilmedi

    META’nın threads önerisi, topluluk tarafından kabul edilmedi. Detaylı inceleme ve neden reddedildiği hakkında bilgi için makaleyi okuyun.

    META'nın threads önerisi, topluluk

    META’nın Threads için Rekabet Kuruluna sunduğu “profilsiz kullanım” önerisi, Rekabet Kurulunun endişelerini gidermeye yetmedi. Kurul, Threads’in Türkiye’deki kullanımına son verilmesi gerektiği yönünde bir karar almamıştır.

    Rekabet Kurulu Kararları

    Kurul, META’nın Facebook, Instagram ve WhatsApp hizmetlerinden topladığı verileri birleştirerek rekabeti bozduğu kanaatine varmış ve META’ya ihlal tespitinde bulunarak tedbirler alması şartını getirmiştir. Ayrıca, Threads hakkındaki soruşturma kapsamında veri birleştirme davranışlarını engellemek için geçici tedbir kararı almıştır.

    META ve Threads Hizmetinin Durdurulması

    META, Threads hizmetini Türkiye’de resmi olarak durdurduğunu açıklamış ve tüm Threads kullanıcılarının profillerini devre dışı bıraktığını duyurmuştur. Kurul, Threads’in faaliyetlerini durdurmasını göz önünde bulundurarak günlük idari para cezasını sonlandırmıştır.

    Günlük idari para cezasının sonlandırılmasının ardından 335 milyon 730 bin 707 lira idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.