Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Meksika Pesosu Değer Kaybediyor

  Meksika Pesosu değer kaybederek ekonomik dalgalanmalar yaşıyor. Son gelişmeler, Meksika para biriminin zayıflığı hakkında detaylı bilgi.

  Meksika Pesosu değer kaybederek

  Meksika pesosu, USD/MXN paritesinin Asya’daki gecelik işlemlerde 18,60 seviyesine yaklaşmasının ardından baskı altında kaldı. Meksika’nın seçilmiş Devlet Başkanı Claudia Sheinbaum’un Eylül ayındaki yeni kongrede yargı reformunu gündeme getireceğini açıklaması, pesoya olan güveni azalttı. Morena partisinin seçimlerde güçlü bir performans göstermesi ve piyasayı olumsuz etkileyebilecek anayasal reformları hayata geçirme olasılığı, pesonun %8 değer kaybetmesine neden oldu.

  Kuzey Amerikalı yatırımcılar, bu potansiyel gündemi olumsuz karşılayarak pesosun değer kaybına yol açabileceği endişesi taşıyor. ING’deki analistler, uzun süredir peso üzerinde yükseliş beklentisinde olduklarını ancak şu anda temkinli bir tutum benimsemeye karar verdiklerini belirttiler.

  Analistler ayrıca popüler olan uzun MXN/JPY carry trade’inin bu Cuma günü Japonya Merkez Bankası’nın politika belirlemek üzere toplanmasıyla zorluklarla karşılaşabileceğini söyledi. Faiz oranlarında değişiklik beklenmese de yetkililerin sıkılaştırma sürecine ilişkin ipuçları verebileceği ve BoJ’un aylık JGB alımlarını azaltabileceği belirtildi.

  Bu durumun Japon Yeni’ni destekleyebileceği ifade edildi.

  Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.