Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MEB Sözleşmeli Personel Tercih Dönemi Devam Ediyor

  MEB sözleşmeli personel tercih dönemi devam ediyor! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen başvuru şartları ve süreç hakkında detaylı bilgi için hemen tıklayın.

  MEB sözleşmeli personel tercih

  Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli personel için tercih dönemi devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak yerleştirme için adaylar tercihlerini belirleyebilecekler.

  Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

  Adaylar, tercihlerini 3-9 Temmuz tarihleri arasında yapabilecekler. Tercih işlemleri 9 Temmuz saat 23.59’da sona erecek.

  ÖSYM Tercih Duyurusu

  ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, “Millî Eğitim Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, tercihlerini KPSS-2024/6 Tercih Kılavuzu üzerinden belirleyebilecekler.

  Tercih işlemleri, 3 Temmuz 2024 tarihinde saat 11.00’de başlayacak ve 9 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar tercihlerini T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanarak ÖSYM’nin resmi websitesi üzerinden bireysel olarak gerçekleştirebilirler. Tercih işlemleri için kılavuzun detaylarına dikkatle göz atılması önemlidir.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.”