Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

    Malatya’da Kredi Dolandırıcılığı Operasyonu

    Malatya’da gerçekleştirilen kredi dolandırıcılığı operasyonu kapsamında, şüphelilerin nasıl hareket ettiği ve dolandırıcılık yöntemleri hakkında detaylı bilgiler bu içerikte yer almaktadır.

    Malatya'da gerçekleştirilen kredi dolandırıcılığı

    Malatya’da sosyal medya üzerinden tanıştığı Y.K. tarafından kredi çekmek bahanesiyle 360 bin TL dolandırılan Y.G.’nin şikayeti üzerine polis ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonucunda, Y.G.’nin telefonunu ele geçiren dolandırıcı, internet bankacılığı üzerinden 360 bin TL’yi farklı hesaplara transfer etti. Ayrıca, kredi vaadiyle Y.G.’nin banka hesabından akıllı saat, cep telefonu ve tablet satın aldıktan sonra bölgeden kaçtığı belirlendi. Y.G.’nin hesap hareketleri incelendiğinde paraların F.C.A., M.B., U.Ç. ve İ.D. isimli şahıslara havale edildiği ortaya çıktı. Dolandırıcılar parayı aklamak için ise Hekimhan’da bir dükkan işleten R.G.’yi tehdit edip zorla hesaplarını kullandılar.

    Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kimlikleri belirlenen zanlılardan M.B., F.C.A., T.D. ve Y.K. düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Zanlılardan T.D. ve Y.K. tutuklanırken, U.Ç. ve İ.D.’nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.