Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Lufthansa’nın ITA’ya Yönelik Hisse Satın Alma Teklifi ve Avrupa Birliği Antitröst Düzenleyicilerinin Endişeleri

  Lufthansa’nın ITA’ya yönelik hisse satın alma teklifi, Avrupa Birliği antitröst düzenleyicilerinin endişelerini artırıyor. Avrupa’daki rekabeti nasıl etkileyecek?

  Lufthansa'nın ITA'ya yönelik hisse

  Lufthansa’nın ITA’ya Yönelik Hisse Satın Alma Teklifi

  Alman havayolu şirketi Lufthansa, İtalyan devlet havayolu şirketi ITA’nın %41 hissesini satın alma teklifiyle ilgili olarak Avrupa Birliği antitröst düzenleyicilerinin endişelerine yanıt olarak ek tavizler sunması beklenmiyor.

  Regülatörlerin Endişeleri ve Lufthansa’nın Tavizleri

  Satın alma, özellikle uzun mesafeli uçuşlar üzerindeki potansiyel etkisi nedeniyle AB’nin incelemesi altındaydı. Alitalia’nın halefi ITA’nın bir kısmını devralmayı hedefleyen havayolu, düzenleyici endişeleri gidermek için üç teklifte bulundu ancak müzakerelerin mevcut durumu hakkında yorum yapmayı reddetti.

  Lufthansa’nın Önerileri ve Değişiklikler

  Geçtiğimiz ay Lufthansa, ITA’yı iki yıl süreyle United Airlines ve Air Canada ile mevcut ortak girişimine tam olarak entegre etmemeyi önerdi. Bu, AB’nin endişelerini hafifletme çabasının bir parçasıydı, ancak konuya aşina kaynaklara göre o zamandan bu yana teklifte önemli bir değişiklik yapılmadı.

  Avrupa Komisyonu’nun Kararı

  AB’nin endişeleri öncelikle anlaşmanın hem kısa hem de uzun mesafeli uçuş hizmetlerini ve ITA’nın Milano-Linate havalimanındaki güçlü konumunu nasıl etkileyebileceğine odaklandı. Avrupa Komisyonu’nun Haziran 2024 sonuna kadar anlaşmayı onaylama ya da engelleme konusunda bir karar vermesi planlanıyor.

  Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur. Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.