Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Küresel Piyasa Analizi

  Küresel piyasa analizi, uluslararası finans ve ekonomi üzerine derinlemesine bir inceleme sunar. Dünya çapındaki piyasa trendlerini ve etkileyen faktörleri analiz eder.

  Küresel piyasa analizi, uluslararası

  ABD Piyasaları

  ABD’de açıklanan makroekonomik veriler, iş gücü piyasasının yavaşladığına işaret ederken, enflasyon endişelerini azaltarak Fed’in faiz indirimine gitme olasılığını artırdı. Fed’in faiz indirme beklentileri, para piyasalarında fiyatlamalara yansırken, enflasyon endişelerinin azalması tahvil piyasalarında alış ağırlıklı seyri destekledi. Altın ons fiyatı 2.323 dolardan alıcı bulurken, dolar endeksi 105 seviyesinin üzerinde tutunuyor.

  Avrupa Borsaları

  Avrupa’da açıklanan veriler, risk iştahını artırarak borsalardaki olumlu havayı destekledi. Almanya ve Avro Bölgesi’nde hizmet sektörü PMI verileri güçlü aktiviteye işaret ederken, ECB’nin faiz indirimi beklentisi devam ediyor. Almanya’da DAX 40 endeksi ve diğer endekslerde yükseliş görülürken, endeks vadeli kontratlar pozitif seyrediyor.

  Asya Piyasaları

  Japon yenindeki gelişmeler ve Çin’in gayrimenkul sektörüne destek verme adımları Asya piyasalarında etkili oluyor. Japonya’da Nikkei 225 endeksi ve diğer endekslerde yükseliş görülürken, Çin’de Şanghay bileşik endeksi ise karışık bir seyir izliyor. Dolar/yen paritesi 154,54 seviyesinde bulunuyor.

  • ABD’de endeks vadeli kontratlar yeni güne yatay başladı.
  • Avrupa’da endeks vadeli kontratlar pozitif seyrediyor.
  • BIST 100 endeksi gün içinde 10.325,68 puana çıktı.