Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kripto Varlıkların Düzenlenmesi

  Kripto varlıkların düzenlenmesi konusunda güncel gelişmeler, regülasyonlar ve mevzuat değişiklikleri hakkında detaylı bilgi. Kripto para yatırımcıları için önemli bilgiler.

  Kripto varlıkların düzenlenmesi konusunda

  Kripto varlıklara ilişkin düzenlemeler içeren Sermaye Piyasası Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle Sermaye Piyasası Kanunu’na kripto varlıklara ilişkin tanımlar ekleniyor ve kripto varlık hizmet sağlayıcılarının faaliyetleri düzenleniyor.

  Kripto Varlık Tanımları ve Hizmet Sağlayıcıları

  Kripto varlık olarak dağıtık defter teknolojisi kullanılarak oluşturulan dijital varlıklar ve kripto varlık hizmet sağlayıcılarına ilişkin tanımlamalar ve faaliyetleri belirleniyor. Platformlar üzerinden alım-satım, saklama, takas, transfer gibi işlemler düzenleniyor ve SPK’nin yetkileri genişletiliyor.

  Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılarının Sorumlulukları ve Denetimi

  Kripto varlık hizmet sağlayıcılarının müşteri varlıklarının güvenliği, bilgi sistemlerinin denetimi ve müşteri ilişkileri hüküm altına alınıyor. Müşteri hesaplarının korunması, teknik destek sağlanması ve yaptırımların uygulanması konularında detaylı düzenlemeler getiriliyor.