Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kripto Varlık Düzenlemeleri Türkiye’de Yasalaştı

  Türkiye’de kripto varlık düzenlemeleri resmi olarak yasalaştı! Yeni düzenlemeler hakkında tüm detayları bu içerikte bulabilirsiniz.

  Türkiye'de kripto varlık düzenlemeleri

  Kripto varlık ekosistemine yönelik düzenleme içeren Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, 26 Haziran’da TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Bu adım Türkiye’de kripto varlıklara dair ilk yasal çerçevenin oluşturulmasını sağladı.

  Türkiye’de Kripto Para İşlem Hacmi

  Binance TR CEO’su Mücahit Dönmez’e göre, Türkiye küresel kripto ekosisteminde önemli bir oyuncu konumunda. Ülkemiz, işlem hacmi açısından dördüncü sırada bulunmakta ve benimseme açısından da küresel sıralamada 12. sırada yer almaktadır.

  Yeni Kripto Yasası ile Getirilenler

  Mücahit Dönmez, kapsamlı düzenleme ile tüm kripto varlık hizmet sağlayıcılarının Türkiye’deki operasyonlarını sürdürmek için lisanslama sürecine tabi olacaklarını belirtti. Yeni yasa yürürlüğe girmeden önce hizmet vermeye başlayan borsaların lisans başvuruları sonuçlanana kadar faaliyetlerine devam edebileceklerini ancak uzun vadede lisans almak zorunda olacaklarını ifade etti.

  Binance ve Yeni Kripto Para Yasası Uyumlu mu?

  Mücahit Dönmez, Türkiye’nin kripto düzenlemelerindeki vizyoner duruşunun sektöre ve küresel ekosisteme yol gösterici olduğunu vurguladı. Binance TR olarak kullanıcı odaklı olduklarını belirten Dönmez, Türkiye’deki düzenlemelere tam uyum sağlamaya odaklandıklarını ve kullanıcıların finansal özgürlüklerini artırmaya devam edeceklerini söyledi.