Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kripto Para Piyasası ve Spot Ethereum ETF Etkisi

  Kripto para piyasasında yer alan Ethereum ETF’leri, piyasanın seyrini nasıl etkiliyor? Spot Ethereum ETF’lerinin yükselişi ve düşüşü üzerine detaylı analizler bu içerikte.

  Kripto para piyasasında yer

  Kripto para piyasasının spot Ethereum ETF gündemiyle pozitif geçtiği haftanın ardından, hangi altcoin’ler hafta sonuna yükseliş yönlü başladı? Kripto para piyasası, geçtiğimiz haftadan bu yana spot Ethereum ETF gündemiyle yükseliş yaşıyor. Özellikle Ether (ETH), haber akışının düşmeye başladığı günden bu yana yüzde 25’lik bir yükselişe imza attı. Spekülasyonlar ve iddialar ile başlayan süreç, geride bıraktığımız hafta SEC’nin onayıyla tamamlandı. SEC, spot Ethereum ETF’leri onayladı. ABD’de sekiz ihraççının önümüzdeki aylarda spot Ethereum ETF işlemlerini başlatacağı düşünülüyor. Gündemin pozitif olması ve haber akışının boğa sinyali vermesi, altcoin’lerin yükselişine katkı sağladı.

  Core (CORE)

  Bitcoin ekosistemini geliştirmeyi ve Bitcoin’in daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmasını amaçlayan blokzincir girişimi Core (CORE), günün en çok yükselen kripto projesi oldu. Popüler kripto para birimi, son günlerde gündemi kaplayan pozitif haber akışından da fırsat buldu. CORE, son 24 saatte 22,04’lük bir yükselişe imza attı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, CORE son 24 saatte 180,205 milyon dolar işlem hacmi elde etti. CORE, 1,796 milyar dolar piyasa değerine sahip.

  Uniswap (UNI)

  Ethereum ekosisteminin en büyük merkeziyetsiz borsası olan Uniswap (UNI), günün en çok yükselen altcoin’leri arasında yer aldı. SEC’nin bildirim göndermesiyle birlikte büyük bir çöküş yaşayan UNI, kısa sürede toparlanmayı başardı. UNI, son 24 saatte yüzde 20,19’luk bir yükselişe imza attı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, UNI son 24 saatte 554 milyon dolar işlem hacmi elde etti. UNI, 6,51 milyar dolar piyasa değerine sahip.

  Lido DAO (LDO)

  Ethereum ekosisteminin en önemli ve en büyük projelerinden birisi olan Lido DAO (LDO), günün zirvesinde yer aldı. En fazla ETH stake edilen platform olan ve Ethereum ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan Lido DAO, spot Ethereum ETF gündeminden beslendi. LDO, son 24 saatte yüzde 17,09 oranında yükseliş yaşadı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, LDO son 24 saatte 317 milyon dolar işlem hacmi elde etti. LDO, 2,289 milyar dolar piyasa değerine sahip.

  Ondo (ONDO)

  Gerçek dünya varlıkları (RWA) alanında öncü isimlerden olan Ondo (ONDO), adını günün en çok yükselenleri listesine yazdırmayı başardı. Merkeziyetsiz finans ile RWA alanını buluşturan ONDO, son 24 saatte 14,22’lik bir yükselişe ev sahipliği yaptı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, ONDO son 24 saatte 392,116 milyon dolar işlem hacmi elde etti. ONDO, 1,702 milyar dolar piyasa değerine sahip.