Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kripto Kayıpları %12 Azaldı

  Kripto kayıpları son zamanlarda %12 azalarak yatırımcıları sevindirdi. Kripto para piyasasındaki bu düşüş trendi dikkat çekici ve olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

  Kripto kayıpları son zamanlarda

  Blockchain güvenlik firması Immunefi’nin 30 Mayıs tarihli raporuna göre, dolandırıcılık ve hack’lerden kaynaklanan kripto kayıpları geçen yıla göre yüzde 12 azaldı. 2023 Mayıs ayında dolandırıcılık ve hack saldırılarında yaşanan kayıplar 59 milyon dolardı. 2024 Mayıs’ta ise bu veri 52 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

  Başı Çeken Gala Games

  Rapor, kripto endüstrisinde hack ve dolandırıcılıktan kaynaklanan kayıpların azalma eğilimini gösteriyor. Mart ayında Immunefi, 2024’ün ilk çeyreğindeki zararların önceki yıla göre yüzde 23 azaldığını belirten bir rapor yayınladı. Nisan ayında CertiK, ay bazında bugüne kadarki en düşük kaybın yaşandığını bildirdi.

  • Immunefi’nin 30 Mayıs tarihli raporuna göre kayıpların çoğu iki ayrı saldırıdan kaynaklandı.
  • Web3 oyun protokolü Gala Games’in hacklenmesi yaklaşık 21 milyon dolarlık kayıpla sonuçlandı.
  • Sonne Finance’e karşı yapılan akıllı sözleşme saldırısı 20 milyon dolar zarara neden oldu.
  • Ethereum ve BNB Smart Chain, saldırganlar tarafından en çok hedef alınan iki ağ oldu ve saldırıların yüzde 62’sini oluşturdu.
  • Saldırıların tümü merkeziyetsiz protokollere karşıydı ve hiçbir merkezi borsa, bir saldırı nedeniyle fon kaybına uğramadı.

  Dolandırıcılık genel kayıpların küçük bir kısmını temsil etmeye devam etti. Toplam kayıpların yalnızca 1,7 milyon doları veya yüzde 13,6’sı dolandırıcılıktan kaynaklanırken, geri kalanı hack ve çeşitli saldırılardan kaynaklandı.

  Immunefi raporunda istismarlardan kaynaklanan parasal kaybın neden azaldığı konusunda spekülasyon yapmadı. 2023’te de kayıplar 2022’ye göre daha az oldu, ancak uzmanlar bu erken düşüşün güvenlik teknolojisi ve polis uygulamalarındaki ilerlemelerden kaynaklandığını öne sürdü.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.