Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü Açıklaması

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, su yönetimi ve altyapı hizmetleri hakkında detaylı bilgiler yer alıyor.

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığı, Yuvacık Barajı’ndaki su durumu hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Yapılan açıklamada, Yuvacık Barajı’nda 10 Haziran itibarıyla su seviyesinin yüzde 78’e düştüğü belirtildi. Artan sıcaklık ve mevsimsel yağış eksikliği nedeniyle su tüketiminin arttığına dikkat çekildi.

    Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Yuvacık Barajı’ndaki su seviyesindeki azalma üzerine ‘B planı’ olarak Sapanca Gölü’nden su alımı başlatılmıştır. Yuvacık Barajı’ndan ve Sapanca Gölü’nden alınan su, Kullar İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde arıtılarak abonelere sağlıklı bir şekilde ulaştırılmaktadır. İçme suyunun temel bir gereksinim olduğu bilinciyle, su tasarrufu kurallarına uyarak içme suyumuzu koruyarak kullanmaya devam edelim. Bu şekilde, içme suyumuzu gönül rahatlığıyla tüketebilir ve ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz.”