Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kirby: Hamas’ın Ateşkes Yanıtı Üzerine Değerlendirmeler

  Kirby: Hamas’ın son ateşkes teklifine verdiği yanıtı ve değerlendirmeleri hakkında detaylı bilgi edinin. Hamas ve İsrail arasındaki gerginliklerin son durumu.

  Kirby: Hamas'ın son ateşkes

  Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, gerçekleştirdiği telekonferans basın brifinginde, Hamas’ın ateşkes konusundaki yanıtına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kirby, Hamas’ın Katar ve Mısır aracılığıyla ilettikleri ateşkes yanıtından memnuniyet duyduklarını belirtirken, “Bu yanıtı bekliyorduk. Şu anda detaylı bir değerlendirme sürecindeyiz, yeni aldık.” ifadelerini kullandı.

  Kirby, Hamas’ın yanıtının tam olarak ne anlama geldiğini henüz net olarak belirleyemediklerini ve detaylı bir değerlendirme sonrasında konuya daha açık bir şekilde değinebileceklerini vurguladı. Ateşkes sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanmasını umut ettiklerini belirten Kirby, Hamas yönetiminin ABD Başkanı Joe Biden’ın Gazze Şeridi’ndeki ateşkes önerisine verdiği cevabın Mısır ve Katar aracılığıyla iletilmiş olduğunu doğruladı.

  Hamas yönetimi daha önce, Biden’ın açıkladığı ateşkes önerisine olumlu yaklaşımlarının olduğunu duyurmuştu. İlerleyen süreçte Hamas’ın net yanıtının açıklanması ve ateşkesin sağlanması yolunda atılacak adımlar merakla bekleniyor.