Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Jetpack ile Dağ Zirvesinde Kurtarma Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Jetpack teknolojisi kullanılarak dağ zirvesinde gerçekleştirilen kurtarma tatbikatı heyecan verici anlarıyla göz kamaştırdı. İleri teknoloji ve eğitimli ekipler ile zorlu koşullarda başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

  Jetpack teknolojisi kullanılarak dağ

  Gravity Industries‘in kurucusu Richard Browning, Romanya İçişleri Bakanlığı Acil Durumlar Dairesi (DSU) ile iş birliği yaparak Trascaului Dağı‘nın zirvesinde kazazede müdahale tatbikatı gerçekleştirdi. Browning, jetpack ile taşıdığı defibrilatör cihazıyla 2 saatlik yürüyüş mesafesini 2 dakikada kat etti.

  Gravity Industries açıklamasında, “Kalp durması gibi acil durumlarda zamanın kritik olduğu unutulmamalıdır. Bu tatbikat, ekipmanımızın hayati öneme sahip olabileceğini gösterdi” ifadelerine yer verdi.

  Richard Browning ise, “Yerel dağ kurtarma ekipleriyle iş birliği içinde teknolojimizin potansiyelini göstermek büyük bir deneyimdi. Dağlık alanlarda hayat kurtarmak için bu tür teknolojilerin kullanımını heyecanla bekliyoruz” dedi.

  Romanya Acil Durumlar Dairesi (DSU) Başkanı Raed Arafat da, “Bu teknoloji, hayat kurtarmak adına büyük bir potansiyele sahip. Şirketin tatbikata katılması ve teknolojinin etkinliğini gerçek şartlarda test etmesi bizi memnun etti” şeklinde konuştu.