Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Japonya’da Mayıs Ayında İflas Eden Kurumsal Firmaların İncelemesi

  Japonya’da Mayıs ayında iflas eden kurumsal firmaların detaylı bir incelemesini bu içerikte bulabilirsiniz. Finansal durumları, sektörleri ve etkileri hakkında bilgi sahibi olun.

  Japonya'da Mayıs ayında iflas

  Kredi Araştırma Kuruluşu Tokyo Shoko Research’in İncelemesi: Japonya’da Mayıs Ayında İflas Eden Kurumsal Firmalar

  Kredi araştırma kuruluşu Tokyo Shoko Research, aylık bazda iflas bildiren kurumsal firmaların son durumunu detaylı bir şekilde incelemiş durumda. Yapılan araştırmaya göre, Japonya genelinde mayıs ayında iflas eden kurumsal firma sayısı önceki yıla kıyasla yüzde 42,9 artarak 1009’a ulaştı. Bu durum, aylık bazda iflas eden kurumsal firma sayısının son 11 yılda ilk kez 1000’i aşmasına neden oldu.

  Araştırmada, 10 sektör arasında en fazla iflasın 327 firma ile hizmet sektöründe gerçekleştiği belirlendi. İnşaat sektörü ise 193 firma ile ikinci sırada yer aldı. Analizler, Japon Yeni’nin değer kaybetmesinin ham madde ve enerji maliyetlerini artırdığı ve bu durumun firmalar üzerinde “karşılanamayan maliyetler” baskısına yol açtığını gösteriyor.

  İncelenen firmaların yaklaşık dörtte üçünün iflas ederken borçlarının 100 milyon yenin (637 bin dolar) altında olduğu belirtildi. Araştırmada, iflas nedenlerinin arasında “değer kaybeden Japon Yeni, enflasyon ve Kovid-19 ile ilgili desteklerin sona ermesiyle işgücü daralması yaşanması ve işletmeler üzerinde baskı oluşturması” gibi faktörlerin etkili olduğu vurgulandı.

  Araştırma, iflasların artmasının beklendiğini ve bazı firmaların kar açıklamasına rağmen işlerindeki toparlanma gecikmeleri nedeniyle finansman zorlukları yaşayabileceğini öngörüyor.