Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İtalya Belediye Başkanı Filistin’e Destek Verdi

  İtalya’nın bir belediye başkanı, Filistin’e destek verdiği açıklamalarıyla dikkat çekti. Detaylar haberimizde!

  İtalya'nın bir belediye başkanı,

  İtalya’nın Bologna şehri belediye başkanı Matteo Lepore, D’Accursio sarayından ateşkes isteyen pankartın yanında Filistin bayrağı asarak Filistin halkının yanında yer aldığını belirtti. Lepore, “Tarihsel olarak barışa, şiddet karşıtlığına ve insan haklarının korunmasına bağlı bir belediyenin başkanı olarak, şehrimizde sosyal uyumu temin etmek için tavır almak ve harekete geçmek bir yükümlülüktür. Mağdurların ve insan haklarının yanında sessiz kalamayız.” dedi.

  Lepore ayrıca, Tel Aviv yönetiminin Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurması durumunda İsrail bayrağını da asacağını açıkladı.

  • Bologna’da düzenlenen protestolarda bin kişilik bir grup, ‘Gazze’de soykırım dursun’ çağrısıyla Filistin halkına destek verdi.
  • Bologna Merkez Tren İstasyonu’nda rayların üzerinde protesto düzenlenmesi nedeniyle tren seferlerinde gecikmeler ve iptaller yaşandı.

  Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma-Altyapı Bakanı Matteo Salvini, protestoculara karşı sert bir tepki göstererek ‘tolerans gösterecek durumda olmadıklarını’ belirtti.