Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İstanbul Holding’un Kuruluşu ve Hedefleri

  İstanbul Holding, köklü bir geçmişe sahip bir şirkettir. Kuruluş amacı, sektörde lider konuma gelmek ve sürdürülebilir büyümeyi hedeflemektedir. Detaylar için tıklayın!

  İstanbul Holding, köklü bir

  Nesrin KOÇASLAN Cumhuriyetin ikinci yüzyılında farklı sektörlerden 100 iş insanının bir araya gelerek İstanbul Holding’i kurdu. 2024 yılında 50 milyon dolarlık bir değere ulaşmayı hedefleyen şirket, kısa vadede 100 milyon dolarlık bir büyümeyi planlıyor. 2028 yılında ise 1 milyar dolarlık yatırım hedefi bulunuyor. İstanbul Holding, lojistik, savunma sanayi, tarım, enerji, teknoloji, gayrimenkul, sermaye ve yatırım şirketleri üzerinde çalışmalar yürütüyor. Özellikle tarım sektöründe gerçekleştirdikleri yatırımlarla dikkat çekiyorlar.

  Tarım Sektöründeki Yatırımlar ve Yenilikler

  İstanbul Holding’in ilk yatırımı tarım sektöründe oldu. 200 milyon TL sermaye ile kurulan İH Tarım Yatırım A.Ş. ve satın aldıkları BIG Tarım şirketi ile büyümeyi hedefliyorlar. Şirket, tarımda su, enerji ve gübre tasarrufu sağlayarak verimliliği artırmak için yapay zekâ destekli sensör teknolojilerini kullanıyor. Ayrıca, enerji verimliliği sağlayacak Güneş Enerjisi Santralı (GES) projeleri üzerinde de çalışmalar yapıyor.

  Yabancı Sermayeyi Türkiye’ye Çekme ve Yatırım Fonu

  İstanbul Holding, kurdukları Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile yatırımcıların çıkarlarını koruyor ve yüksek sermaye getirisi sağlayacak projelere yatırım yapmayı hedefliyor. Bu fon ile yabancı sermayeyi Türkiye’ye çekmeyi ve Türk şirketlerinin büyümesine destek olmayı amaçlıyorlar. Şirketin 2024 yılındaki hedeflerinden biri de uluslararası alandaki yatırımcıları Türkiye’ye çekecek olan “İstanbul Yatırım Forumu’nu” gerçekleştirmek.